بر اساس تعریف نظام نامه انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، طراحی گرافیک عبارتست از: ارائه راه حل مناسب بصری برای تسهیل در ارتباطات مورد نیاز جامعه، و طراح گرافیک هر شخص حقیقی است كه ضمن داشتن اطلاعات آکادمیک به طور حرفه ای و مستمر به کار طراحی گرافیک اشتغال داشته باشد. اساس گرافیک برمبنای ارتباط بصری آسان با مخاطب است در یک فرآیند خلاقانه و تاثیرگذار.
انجمن بین المللی طراحان گرافیک (ایکوگرادا) در سال 2011 با جایگزین ساختن واژه دیزاین ارتباطات به جای واژه دیزاین گرافیک، آن را اینگونه تعریف کرده است : دیزاین ارتباطات یک فعالیت روشنفکرانه، خلاق، تدبیرجویانه، مدیریتی و فنی است که به طور ذاتی تولید راهکارهای بصری برای مشکلات بصری را پوشش میدهد.

ما محصولات نوآورانه و خدماتی را که در مرکز زندگی مصرف کنندگان وجود دارد طراحی و اجرا می کنیم.
ایجاد طرح های جدید و هیجان انگیز با استفاده از کلمات و تصاویر! برای این نقش، یک فرد باید: در درجه نخست دارای توانایی هنری طبیعی باشد و به طور کامل در ویرایش تصویر و نرم افزار طراحی مسلط باشد و علاوه بر همه این ها گرافیک هایی را ایجاد کند که یک ایده خلاقانه را به یک برند پیوند می دهند.
کانون آگهی و تبلیغات آوانگار مفتخر است که از تجربه گروهی از زبده ترین طراحان گرافیک فارغ التحصیل دانشکده های هنری معتبر بهره می گیرد. طراحان خبره و حرفه ای که نخستین مسئولیت و تعهد حرفه ای خود را توجه به نیاز و موضوع کار سفارش دهنده می دانند.

خدمات قابل ارایه در آتلیه گرافیک شرکت آواپیک تحریر ایرانیان عبارتند از:
هویت بصری سازمانی (طراحی لوگو و لوگو تایپ، اوراق اداری، طراحی کارت، اوراق بهادار و بن های خرید، گواهینامه و کارت ضمانت، لوح فشرده، تقویم و سررسید)، طراحی تبلیغات تجاری (آگهی مطبوعاتی، بدنه اتوبوس، بیلبورد و عرشه های پل، طراحی تبلیغات جهت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، لمپست بنر و استرابورد، سردر فروشگاه، بدنه وسایل حمل و نقل)، تبلیغات محل فروش (هنگر، دنگلر، وابلر، استیکر، شلف تاکر، ویندو فریز)، اینفوگرافیک، بروشور، بسته بندی، پوستر، پیکتوگرام، طراحی تمبر، طراحی تندیس و یابود، طراحی تی شرت، طراحی حروف (فونت)، دفترچه راهنما، طراحی و صفحه آرایی مجله ، روزنامه و کتاب، صفحات وب وچند رسانه ای و اپلیکیشن (UI)، فولدر، کاتالوگ، کاراکتر و مسکت، گرافیک متحرک و …