عکاسی

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بخش مهمی از مجموعه جامع و کامل عکاسی تجاری است. عکس‌های تبلیغاتی و صنعتی جزئی از مجموعه فرآیند موفقیت کسب و کارها شناخته شده است. این عکس‌ها تاثیر زیادی در برندسازی محصولات و عواملی همچون شخصیت سازی برند، حفظ ثبات نام تجاری، توسعه بازار کاری، افزایش مشتریان فعال، ایجاد بازار ها و پیشرفت‌های جدید و حفظ مشتریان فعلی دارد.

 

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی در سال‌های اخیر اهمیت ویژ‌ه‌ای پیدا کرده است. با ورود بازاریابی دیجیتال و فضای کسب و کارهای اینترنتی اهمیت استفاده از عکس‌های با کیفیت بسیار پر رنگ‌تر شده و بسیاری از کسب و کارها با در نظر گرفتن این مهم به موفقیت‌های جدیدی رسیده‌اند. عکاسی صنعتی با هدف معرفی مزیت‌های محصولات و یا خدمات انجام می‌شود. عکس‌های صنعتی ابزارِ رسانه‌ای قدرتمند برای افزایش فروش کالا و یا خدمات هستند.

کاربردهای عکاسی صنعتی

عکس‌های صنعتی کاربردهای مختلفی در رسانه‌های تبلیغ دارند. این عکس‌ها وظیفه معرفی ماهیت، کاربرد و ویژگی های محصول را به خریدار دارد. طراحی کاتالوگ، بروشور، فروشگاه اینترنتی، آگهی تبلیغاتی و بسیاری موارد دیگر نیازمند عکس‌های صنعتی است و بدون استفاده از این عکس‌ها بی‌معنا خواهد بود.

 

عکاسی صنعتی زمینه سفید محصولات

عکاسی صنعتی محصولات در واقع نمایش تصویری واقعی از ماهیت و ویژگی‌های محصول است. عکس‌های صنعتی پل ارتباطی تولیدکنندگان محصول و خریداران هستند. این عکسها با استفاده از پس‌زمینه‌های ساده و نورپردازی بدون سایه تهیه می‌شوند تا نگاه بازدیدکننده فقط و فقط بروی محصول متمرکز شود. هدف از عکاسی صنعتی آگاه ساختن مشتریان از خصوصیات و مزیت‌های محصول است.

 

عکاسی صنعتی فروشگاهی محصولات

در گذشته بسیاری از کسب و کارها برای معرفی کالا و یا خدمات خود از عکس‌های به اصطلاح استوک اینترنتی استفاده می‌کردند. این عکس‌ها قالبا از کیفیت خوبی برخوردار نبودند و صرفا برای خالی نبودن فضای عکس در تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما با ورود فروشگاه‌های اینترنتی به بازار کسب و کار، مردم هوشمندانه تر رفتار می‌کنند.
مبنای خرید مطمئن برای مشتریان غیر حضوری روئیت عکس‌های واقعی و با کیفیت از محصولات است. عکس‌های صنعتی محصولات که برای فروشگاه های اینترنتی تهیه می شوند باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا بتوانند توجه و اعتماد خریداران را جلب کنند. عکس‌های صنعتی فروشگاهی هر چه با کیفیت‌تر و واقعی‌تر باشند تاثیر بیشتری در افزایش فروش و بازدید کالا خواهند داشت.

 

 

عکاسی تبلیغاتی چیست؟

عکاسی تبلیغاتی روشی بسیار موثر و جذاب برای معرفی محصولات و خدمات به بینندگان و مشتریان است. این عکس‌ها تفاوت زیادی با عکس‌های صنعتی دارند و اهداف متفاوتی را دنبال می‌کنند. عکس‌های تبلیغاتی با تمرکز بر مزیت‌های کالا یا خدمات، پیشنهادهایی وسوسه کننده به مخاطب می‌دهند و تاثیر بسزایی در افزایش فروش کسب و کارها دارند.

 

تاثیر عکاسی تبلیغاتی بر افزایش فروش

عکس‌های تبلیغاتی حرفه ای باعث تثبیت جایگاه برندها و رشد و گسترش بازار هدف می‌شوند. عکاسی تبلیغاتی با صحنه پردازی های اغوا کننده معرفی ویژه ای از محصولات و یا برندها را ارائه می‌دهد. عکس‌های تبلیغاتی با بهره‌گیری از ایده‌های مفهومی و خلاقیت به شکلی هدفمند تولید می‌شوند. عکس تبلیغاتی خلاقانه حامل پیامی ویژه برای مخاطب است که با بهره‌گیری از جذابیت‌های دیداری میل به خرید را در مشتری ایجاد می‌کند.

 

کاربرد عکس‌های تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی کاربردهای مختلفی در رسانه‌ها دارند مانند پوستر، بیلبورد، کاتالوگ و…. اما مهم‌ترین کاربرد این‌گونه عکس‌ها طراحی و تدوین کمپین‌های تبلیغاتی است. کمپین‌های تبلیغاتی با هدف معرفی یک کالا یا برند و یا یادآوری یک محصول برای افزایش فروش طراحی می‌شوند. این کمپین‌ها برای انتقال سریع پیام‌ها نیازمند عکس‌های تبلیغاتی هستند. عکس‌هایی که با یک نگاه نظر بیننده را به خود جلب کرده و با انتقال پیام تبلیغاتی ماندگار و تاثیرگذار باشد. عکس‌های تبلیغاتی قوی‌ترین ابزار طراحان و استراتژیست‌های تبلیغات است. این ابزار بهره وری و بازخورد‌ کمپین‌ها و پلن‌های تبلیغاتی را افزایش می‌دهد و بطور موثری باعث افزایش فروش برندها می‌شود.

 

خدمات عکاسی تبلیغاتی ایران تحریر

در شرایط کنونی که کشورمان با تحریم اقتصادی مواجه است، لزوم استفاده از راهکارهای مناسب برای رشد و فروش بیشتر کسب و کارها حس می‌شود. یکی از مهم‌ترین این راهکارها بهره گیری از تبلیغات هدفمند و خلاق است. برای ارائه تبلیغات موثر به عکسهای صنعتی و تبلیغاتی نیاز خواهد بود تا با تولید محتواهای تاثیرگذار و فعالیت در بخش بازاریابی اینترنتی رشد و پیشرفت کسب و کار را تضمین کرد. بدون در نظر گرفتن این موارد مهم هر کسب و کار سنتی ای محکوم به ورشکستگی خواهد بود.

ایران‌تحریر با درک نیاز‌های مشتریان خود برای جذب مخاطبان جدید و فروش بیشتر تمام تلاش خود را می‌کند تا روش هایی جدید را در جهت رسیدن به این اهداف معرفی و اجرا کند. ارائه عکس‌های تبلیغاتی با کیفیت، جذاب، هدفمند و موثر در فروش را وظیفه خود می دانیم و برای موفقیت شما تمام تلاش خود را خواهیم کرد.